نیاز به وکیل در دعاوی

 

مزایای استفاده از وکیل در  تصادفات رانندگی:

در اغلب تصادفات رانندگی معمولا به جهت آسیب های وارده به مجروحین ، توان پیگیری پرونده در مراحل دادسرا و پزشکی قانونی وجود نداشته و چه بسا در مراحل اولیه توسط کارناس عالی تصادفات بعنوان مقصر شناخته شده و فرصت اعتراض به نظریه بعلت تالمات روحی و جسمی حقشان پایمال شود یا اینکه برخی جراحات در گواهی های پزشکی قانونی قید نشود و یا نیاز به بررسی در کمیسیون های پزشکی قانونی استانی باشد وموجبات افزایش دیه را فراهم نماید و سایر موارد که نیاز مبرم به حضور وکیل در مراحل اولیه تصادفات رانندگی را دوچندان می نماید

مزایای استفاده از وکیل در دعوی حقوقی:

– چرا به وکیل نیاز داریم ؟
پرونده های حقوقی اغلب ماهیت پیچیده ای دارند و همه چیز آن گونه که در ظاهر ساده به نظر می رسدنیست . یک پرونده حقوقی نیز ممکن است به دلیل انتخاب روش غلط برای رسیدن به نتیجه از سوی طرفین پرونده یا هر دلیل دیگری چند سال سپری شود و تازه افراد به فکر انتخاب وکیل می افتند . اما برخی از افراد با بروز کوچک ترین مشکل حقوقی نیز به سراغ متخصص قانون یعنی وکیل می روند و از مزایای آن اعم از جلوگیری از اطاله دادرسی_پپیگیری وکیل بجای موکل در مراجع قضایی و استفاده از راه حل های قانونی مناسب بهره مند می شوند .

Contract-قرارداد-کار-موقت

مزایای استفاده از وکیل در دعاوی کیفری:

در پرونده های حقوقی بدون حضور موکل وکیل می تواند ضمن اعلام وکالت و ارائه لایحه از موکل خود دفاع کند . اما در پرونده های کیفری ، خود متهم باید حضور داشته باشد و تا زمانیکه تحقیقات مقدماتی به پایان نرسیده وکیل حق دخالت ندارد و با اتمام مراحل دادرسی و تحقیقات مقدماتی او می تواند وارد پرونده شود . علت این مسئله هم این است که چون موکل متهم به انجام جرمی کیفری است وکیل نمی تواند پاسخگوی اتهام او باشد و او خودش باید نسبت به این مساله پاسخگو باشد .

وکیل دادگستری می تواند با تنظیم شکوائیه مناسب تعیین و تشخیص جرم ارتکابی انجام اقدامات قضایی حضور در کلانتری و دادسرا و عدم مواجهه شاکی ومتهم کلیه اقدامات اعم از مراحل مقدماتی (دادسرا) بدوی تجدیدنظر را انجام دهد .

 

 

مزایای استفاده از وکیل در دعاوی خانوادگی :

تجربه نشان داده است اغلب اشخاص بالاخص افرادی که از شان و مرتبه بالایی برخوردارند بعد از حضور در جلسات خانوادگی دادگاه به علت درگیری های لفظی و تنش های عصبی از اینکه خود در جلسات حضور یافته و وکیل نگرفته اند اظهار پشیمانی نموده اند، زیرا حضور وکیل اغلب مانع از طرح مباحث بی اساس و پایه خواهد شد .

 

advocaat-rechter-lezen-schrijft-het-document-in-de-rechtbank-achter-zijn-bureau_1423-2317

شایان ذکر است اغلب قضات در پرونده ای که وکیل دادگستری در آن حضور دارد دقت و ملاحظه بیشتری مبذول می نمایند و مسلما حضور وکیل در دفاتر شعب و آشنایی با مفاهیم حقوقی و آیین دادرسی مدنی و کیفری و دید و بینش مدیر دفتر و کارکنان شعب که براثر تجربه کاری حادث گردیده است باعث خواهد شد روال پرونده سریعتر صحیح تر طی شود .

بنابراین بهتر است قبل از هرگونه اقدام که درآینده بار حقوقی خواهد داشت با یک وکیل دادگستری (همانند کاری که افراد در کشورهای پیشرفته انجام می دهند) مشورت نمائیم تا جلوی خسارات آتی را بگیریم و در صورت بروز اختلافات قبل از اقدام حقوقی حتما با یک وکیل مشورت کنیم که چه بسی یک مشورت ساده و صرف هزینه ای اندک جلوی خسارات و راه های طولانی دادگاهها و اطاله وقتمان را بگیرد .