انتقال زائران مصدوم تصادف اتوبوس با ون به کشور

سرپرست سازمان اورژانس کشور از انتقال زائران مصدوم در تصادف دو دستگاه ون با اتوبوس در عراق به کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند در حاشیه بازدید از مرز شلمچه و نحوه خدمات رسانی دانشکده علوم پزشکی و اورژانس مستقر  در این مرز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امکانات نسبت به سال گذشته بهتر شده است و خدمات با کیفیت‌تری به زائران اربعین حسینی ارائه می‌شود.

وی به استقرار کلینیک دندانپزشکی سیار در مرز شلمچه اشاره کرد و گفت: این کلینیک اکنون در حال خدمات‌رسانی به زائران در مرز شلمچه است و کلینیک‌های مختلف تخصصی اعم از زنان و مامایی در حال خدمات رسانی در این مرز هستند.

کولیوند گفت: در بحث بهداشت محیط و مراقبت‌های بیماری‌های واگیردار مدیریت خوبی برای پیشگیری از بیماری‌های واگیردار انجام شده است. همچنین پایگاه‌های اصلی درمانگاه‌های تخصصی در حال کمک رسانی به زائران هستند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور به تعبیه بیمارستان سیار مستقر در مرز شلمچه اشاره و بیان کرد: این بیمارستان مجهز به آزمایشگاه، اتاق عمل، رادیولوژی و سیستم HIS است و خدمات با کیفیتی را ارائه می‌دهد. در هر مرز یک بیمارستان و درمانگاه‌های تخصصی سیار وجود دارد. همچنین علاوه بر این مراکز، ظرفیت تمام بیمارستان‌های ثابت افزایش داده شده است.

وی گفت: همکاران ما در فوریت‌های پزشکی با حضور شبانه‌روزی در قالب اتوبوس آمبولانس‌ها، آمبولانس‌ها و بالگردی که در این مرز مستقر شده است و خدمات ارزنده‌ای را از نظر ارسال، اعزام و خدمات پیش بیمارستانی انجام می‌دهند نقش اصلی و بی‌بدیلی دارند که باید به همه آن‌ها دست‌مریزاد و خسته نباشید گفت.

سرپرست سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: طی بازدید و بررسی‌هایی که انجام شد رضایتمندی مردم از خدمات پزشکی خوب بوده و تاکنون هیج بیماری واگیر و غیر واگیر گزارش نشده است.

کولیوند به تردد زائران اتباع خارجه از مرز شلمچه و موج بازگشت زائران از عتبات عالیات اشاره کرد و گفت : مرز شلمچه مرزی است که بسیاری از زائران کشورمان بویژه اتباع خارجی از آن برای حضور در راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی استفاده می‌کنند و با توجه به تعدد در تردد اتباع خارجه، مشخص است که کنترل و نظارت خوبی از لحاظ بهداشتی انجام شده و این خدمات نیز در بازگشت کامل زائران ادامه خواهد داشت.

وی توصیه کرد: به زائرانی که در حال خروج از کشور و بازگشت از زیارت هستند، توصیه می‌شود اگر علائم تب و یا گوارشی داشتند فورا به همکاران ما مراجعه کنند و سپس به محل اسکان و شهر خود بروند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور از انتقال زائران حادثه دیده در تصادف دو دستگاه ون با اتوبوس در عراق به کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: همه مصدومان به محض اینکه شرایط پایدار داشته باشند به کشور انتقال داده می‌شوند. البته بیشتر مصدومان به دلیل بعد مسافت از مرز مهران وارد کشور می شوند که بلافاصله به یکی از بیمارستان‌های ثابت ایلام و سپس بعد از برخورداری از شرایط مناسب به شهر خود منتقل خواهند شد.

وی با بیان این‌که مصدومانی که دچار عارضه باشد مشاهده نشده است، افزود: مجروحانی که تاکنون وضعیت حادی داشته‌اند به بیمارستان‌های ثابت انتقال داده شده‌اند و در حال حاضر نیز شرایط جسمانی خوب و رو به بهبودی دارند و مصدوم بدحال نداریم.

 

 

 

دفتر وکالت ومشاوره حقوقی علیرضا تحریری نیا وکیل پایه یک دادگستری و وکیل تصادفات رانندگی ، ضمن همدردی با مصدومان و عرض تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه آمادگی خودراجهت تشکیل پرونده و مطالبه دیه مجروحین و جانباختگان حادثه را از شرکت بیمه اعلام می نماید

 

بهترین وکیل تصادفات رانندگی, بهترین وکیل خرم آباد, بهترین وکیل شهریار, بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران, تصادف, تصادف رانندگی, خسارت مالی, صحنه سازی صوری تصادف, صندوق تأمین خسارت های بدنی, فوت, قانون بیمه اجباری, مطالبه خسارت از صندوق تامین, واژگونی حادثه آفرید, وکیل تصادفات، ارزیاب خسارات, وکیل کلاهبرداری،وکیل سرقت ، بهترین وکیل بیمه, بهترین وکیل تصادف تهران,تصادف زائران اربعین

 

 

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *