ساخت حساب کاربری به اسم آن‌ها در اپلیکیشن روبیکا

دستگیری قاضی قلابی کلاهبردار در یزد

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: قاضی قلابی که خود را بازپرس دادسرای تهران معرفی می‌کرد در یزد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایلنا، مجید فرهمندزاده، رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد بیان داشت: فردی با جعل عنوان قاضی خود را به عنوان یک شخص شریف با پایگاه اجتماعی خاص جا زده بود و در پی این بود تا با دختری که در دوران دانشگاه با او همکلاسی بوده ازدواج کند دستگیر شد.

وی با بیان اینکه فرد دستگیر شده تنها ۵ ترم در دانشگاه بوده و نتوانسته تحصیل خود را حتی تا مقطع لیسانس به اتمام برساند، ابراز داشت: این فرد در همراهی همکلاسی سابق خود که از کارآموزان وکالت بوده و باید در آزمون اختبار کانون وکلای یزد شرکت می‌کرده، خود را مقام قضایی معرفی کرده است که با توجه مشکوک بودن برخی از شواهد و قرائن، موضوع به کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری گزارش و پس از اخذ مجوز قضایی، مراتب بررسی صحت موضوع و یا هر گونه سوء استفاده احتمالی در دستور کار قرار می‌گیرد.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد،   به قصد فرار متهم پس از مواجهه با کارشناسان حفاظت و اطلاعات اشاره کرد و گفت: از این متهم کارت شناسایی جعلی وکالت، کارت شناسایی جعلی مقام قضایی تحت عنوان قاضی بازپرسی دادسرای تهران و فیش حقوقی و حکم کارگزینی جعلی کشف و ضبط گردید.

وی ابراز داشت: این جاعل عاشق پیشه برای خود پرچم‌های رومیزی نیز تهیه کرده بوده و حتی دو عدد چکش ممهور به آرم قوه قضاییه و عنوان بازپرسی نیز ساخته که به ثابت کند دارای پست و مقام قضایی است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: به نظر می‌رسد این متهم محیط دادگاه‌ها را بیشتر از دریچه سینما و تلوزیون دنبال کرده و آمال و آرزو‌های خود را با جعل برای کارت‌ها و اشکال و ملزومات تشریفاتی دنبال می‌کرده است و اِلا کسی که یکبار در دادگستری حاضر شده باشد می‌داند در روی میز هیچ مقام قضایی چکش وجود ندارد.

وی هدف این متهم را فریب در ازدواج با همکلاسی سابق خود که کارآموز وکالت بوده است دانست و بیان داشت: علاقه شدید به همکلاسی سابق و ضرورت جلب اعتماد و اطمینان اطرفیان فرد مورد نظر در ازدواج باعث اقدام متهم به این بزه شده است.

فرهمندزاده التزام به قوانین و پایبندی به اخلاق را ضرورت زندگی اجتماعی و حرکت رو به تعالی جامعه ذکر کرد و بیان داشت: نباید اجازه داد هرکس برای رسیدن به مقصود خود به هرگونه جعل عنوان، دروغگویی و فریبکاری متمسک گردد.

وی تأکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با چنین افرادی، بلافاصله مراتب را به ستاد خبری حفاظت اطلاعات دادگستری و یا مراجع ذیصلاح در دادسرا اطلاع دهند.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد تأکید کرد: باید نسبت به ادعا‌های افراد حساس بود و اگر جایی قرار است معامله‌ای صورت گیرد و یا بر اساس شرایطی ازدواج رخ بدهد بهتر است حتما جوانب کار سنجیده شود و حتی تا آنجا که امکان دارد استعلام صورت گیرد.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *