بهترین وکیل تصادفات رانندگی, بهترین وکیل خرم آباد,بهترین وکیل تهران, بهترین وکیل شهریار, بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران, تصادف, تصادف رانندگی, خسارت مالی, صحنه سازی صوری تصادف, صندوق تأمین خسارت های بدنی, فوت, قانون بیمه اجباری, مطالبه خسارت از صندوق تامین, واژگونی حادثه آفرید, وکیل تصادفات، ارزیاب خسارات, وکیل کلاهبرداری،وکیل سرقت ، بهترین وکیل بیمه, بهترین وکیل تصادف تهران,تصادف زائران اربعین ,وکیل تصادفات ,وکیل تصادفات رانندگی,وکیل دیه,وکیل محاسبه دیه,وکیل دعاوی بانکیوکیل خانواده تهران ,وکیل مهریه تهران ,وکیل قطع نخاع ,محاسبه دیه دادنامه,وکیل چک,وکیل ملکی ,وکیل امور بیمه ,وکیل تقسیم ارث ,وکیل خانواده ,وکیل , وکیل دادگستری , وکیل پایه یک , وکیل خوب , وکیل پایه یک دادگستری , وکیل خوب در تهران , وکیل پایه یک در تهران , وکیل ملکی , وکیل ملکی تهران ,وکیل محاسبه دیه از گواهی پزشکی قانونی وکیل برنده ,.وکیل دعاوی ,وکیل آشنا,وکیل ثبتی ,وکیل شهرداری,,تصادف زائران اربعین

مرگ روزانه ۴۵ نفر در تصادفات رانندگی/ افزایش ۱.۷ درصدی جانباختگان

سازمان پزشکی قانونی آمار جانباختگان و مصدومان حوادث ترافیکی در پنج ماهه امسال را اعلام کرد، آماری که از مرگ ۷۰۶۲ نفر و مصدومیت بیش از ۱۵۸ هزار نفر حکایت دارد.

به گزارش ایسنا، از آغاز سال ۱۳۹۷ تا پایان مردادماه ۷۰۶۲ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، افرادی که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۶۹۴۵ نفر بود، ۱.۷ درصد بیشتر شده اند. افرادی که اگر تعدادشان را تقسیم بر تعداد روزهای سال کنیم بیانگر مرگ روزانه ۴۵ نفر در جاده های کشور است.

این آمار اما زمانی وحشتناک تر می شود که بدانیم تقریبا در هریک ساعت و نیم ۲ نفر در تصادفات رانندگی ایران جان خود را از دست می‌دهند.

از میان این جانباختگان  ۵۵۲۲ نفر مرد و ۱۵۴۰ نفر نیز زن بوده اند.

همچنین طبق آمار پزشکی قانونی  پنج ماهه امسال استان های فارس با ۶۲۹ مورد فوتی، تهران با ۵۱۴ و خراسان رضوی با ۴۹۴ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۵۶، کهگیلویه و بویراحمد با ۸۳ و خراسان جنوبی با ۹۳ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را به خود اختصاص داده اند.

در این مدت همچنین از کل تلفات تصادفات ۱۸۲۰ نفر در مسیرهای درون شهری جان خود را از دست داده اند که از کاهش ۴.۹ درصدی نسبت به سال قبل حکایت دارد اما در مقابل ۴۷۲۰ نفر در محورهای برون شهری جانباخته اند که  ۳.۴ درصد افزایش داشته است.

برابر این آمار مرگ در جاده های روستایی نیز ۵۱۸ مورد گزارش شده که ۱۴.۱ درصد افزایش را نشان می دهد و چهار نفر نیزدر مسیرهای نامعلوم جان خود را از دست داده اند.

در مرداد سال جاری نیز آمار تلفات تصادفات ۱۵۶۶ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۱.۱ درصدی دارد.

آمار مصدومان حوادث رانندگی که به پزشکی قانونی مراجعه کرده اند نشان می دهد که پنج ماهه سال جاری ۱۵۸ هزار و ۷۵۹ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند که از این تعداد ۱۱۳ هزار و ۵۰۸ نفر مرد و ۴۵ هزار و ۲۵۱ نفر زن بودند. این آمار نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۷.۴ درصدی داشته است.

در مرداد ماه نیز آمار مصدومان حوادث رانندگی با رشد ۵.۸ درصدی مواجه بود و از ۳۳ هزار و ۵۰۶ نفر در مرداد ماه سال گذشته به ۳۵ هزار و ۴۵۷ نفر در مرداد امسال رسید.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *